• Bakaláři
Pád šišky na Staroměstském náměstí

Pád šišky na Staroměstském náměstí

4.1.2019

Praha V pátek 4. ledna v pozdních odpoledních hodinách jsme mohli být v samotném centru metropole svědky zcela výjimečného, avšak vysvětlitelného jevu, který byl pozorovatelný pouhým okem po dobu zhruba tři čtvrtě hodiny. V rohu Staroměstského náměstí, kousek od pódia, zapůsobila mocná a cílená gravitační síla tak, že návštěvníci hlavního města, kteří tudy procházeli, pozbyli schopnosti pohybu, zůstali stát jako přikovaní, brady pokleslé, obočí povytažené, tucetkrát nadšeně tleskajíce. Většina z nich si rychle uvědomila, že se stává účastníkem naprosto unikátní události, takže tasila své kamery, fotoaparáty, tablety, aby se znovu a znovu mohla kochat.

Příčinou tohoto davového jevu bylo koncertní provedení dnes již renomovaného muzikálu Pozor, padá šiška, který vznikal a byl bravurně nastudován na půdě SZUŠ M. Lidinské Beroun. My, kteří jsme muzikál, jehož děj se odehrává v létě na škole v přírodě, viděli v divadelních sálech, jsme byli zvědaví na jeho zimní, venkovní verzi. Již první vteřiny úvodní písně nás přesvědčily, že nic nebylo ponecháno náhodě a že účinkující děti jsou podmanivými a v tom nejlepším smyslu suverénními zpěváky a herci, kteří na jevišti působí dojmem přirozených matadorů divadelních prken.

Přes sakramentsky nízkou teplotu dětem ani davu přihlížejících nezamrzly úsměvy a pražští dramaturgové si mohou gratulovat, že se jim podařilo nabídnout tak brilantní kulturní zážitek. Sňatý klobouk přede všemi, kteří se na muzikálu podíleli!

Pavel Machač

Fotogalerie

fotofotofotofotofotofoto